Nu demult stăteam și îmi aminteam de începuturile mele și a câtorva apropiați în vânzări. Pentru mine a fost un fel de curent, de val, care m-a preluat din valurile vieții și m-a purtat pe mările devenirii profesionale și personale. Ceea ce m-a atras atunci în vânzări, cu sinceritate o spun, a fost câștigul. Știam … Continuă să citești Salariu sau comision ?
Și astăzi voi avea consultații de ambulator. Deh sunt de gardă. Și dacă le spun prietenilor și familiei că sunt de gardă o să zică că nu îmi mai ajung banii,că nu mă mai satur de bani. Degeaba cred că le-aș spune că rezidenții în anii mici nu sunt plătiți, că probabil unii medici primari … Continuă să citești Noaptea coboară peste Spitalul Universitar
Munca într-o corporație. S-a tot vorbit în ultima vreme despre corporații și ce aduc ele societății. E bună sau rea ? Poate fi pusă așa întrebarea ? De ce nu ? În fond și la urma urmei este o chestie de percepție personală. Sau nu. . . Încercând să fiu cât mai obiectiv posibil, că … Continuă să citești Corporațiile malefice sau nu ?
Astăzi așteptam pe cineva undeva în oraș unde e greu cu parcatul Am zis sa nu stau ca nesimțitul în mijlocul drumului cât oi avea de stat. Am găsit un loc într-o parcare rezidențială, domeniu public, fără abonamente plătite, și parchez și eu pe un loc mai nasol, zic sa nu îi deranjez pe proprietari. … Continuă să citești Să fi fost o iluzie ?
Am avut anii în șir dubii legate de poporul meu. De ai mei. Da ! Uneori poate pe bună dreptate, alteori poate că am fost nedrept. Însă aseară am fost mândru că sunt parte a lor : a românilor. În piață au fost oameni frumoși, oameni tineri, oameni maturi, oameni de vârsta a treia. Da, … Continuă să citești Salutare popor frumos !
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.