Salariu sau comision ?

Nu demult stăteam și îmi aminteam de începuturile mele și a câtorva apropiați în vânzări. Pentru mine a fost un fel de curent, de val, care m-a preluat din valurile vieții și m-a purtat pe mările devenirii profesionale și personale. Ceea ce m-a atras atunci în vânzări, cu sinceritate o spun, a fost câștigul. Știam … Continuă să citești Salariu sau comision ?

Noaptea coboară peste Spitalul Universitar

Și astăzi voi avea consultații de ambulator. Deh sunt de gardă. Și dacă le spun prietenilor și familiei că sunt de gardă o să zică că nu îmi mai ajung banii,că nu mă mai satur de bani. Degeaba cred că le-aș spune că rezidenții în anii mici nu sunt plătiți, că probabil unii medici primari … Continuă să citești Noaptea coboară peste Spitalul Universitar