Sărbătorile de iarnă tocmai se încheie și ne ducem și noi la treburile noastre. Dar am avut o experiență care m-a făcut să reflectez. Fiind într-o stațiune, odată regală, a Moldovei, am fost colindat fără voia mea de o capră țigănească. Waw cum sună ! :). În fine când am ajuns în dreptul țiganului trezorier, … Continuă să citești Capră țigănească sau românească ?
Fiind perioada în care au fost vacanțe, am profitat și noi de câteva zile pentru a ne relaxa în dulcea Moldovă a lui Ștefan, mai la munte, mai la ski, mă rog, cu privitul mai ales, în Vatra Dornei. Toate bune și frumoase, și a venit și momentul luării mesei. Sunt o groază de variante … Continuă să citești Din nou, despre vânzări
De curând am făcut o achiziție pe fondul dării duhului a desktopului meu bunic, an de naștere 2013, cu niște up-grad-uri în 2008, a unui notebook. Și după cercetări de piață intense ( 🙂 ) am ajuns la concluzia că este extrem de practic să îmi iau un notebook produs în România. Sigur că toate … Continuă să citești Când vrei să investești în tehnologia de la tine de acasă
Cu toate că este titlul unei melodii preferate, este și o perspectivă la care am reflectat la citirea unei postări. Despre un rezident. Și când scriu acum aceste rânduri pielea îmi este încă de găină de emoție. Pentru că, într-un fel, m-am regăsit acolo. Și pentru voi, cei care mi-ați fost sau îmi sunteți colegi, … Continuă să citești Vânare de vânt….
Din nou din ciclul protecția statului roman asupra cetățeanului propriu : Mă pune ăl cu coarne să-mi comand un tricou din State. Un tricou cu mesaj, imprimat acolo, trimis cu poșta către minunata Romanie. Buun. Traking după toate regulile, coletul ajunge în două săptămani Romania. Dar ce să vezi ? Dispare. Nu-l mai găsesc nici … Continuă să citești Vama și Moș Ion Roată
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.