Că tot a venit vara și cu toții o luăm de nebuni, sau ne vine să o luăm de nebunii prin țară sau pe aiurea, am să vă împărtășesc o experiență în draga noastră țară, și tare mi-ar place să-mi spuneți și părerea voastră... Câteodată doctorii se mai adună să facă știință, să-și împărtășească experiențele, … Continuă să citești Moldovenii și greva fiscală
Autor: Liviu Durbaca
Atunci când aveți câteva zile libere, când vreți să vă rupeți de ritmul nebun al vieții de azi, aveți câteva locuri din Moldova pe care le puteți vedea. Așa am făcut și noi cu ocazia zilei copilului când am pornit către Pietrele Doamnei de lângă Câmpulung Moldovenesc. Sunt niște stânci pline de legendă, unde se … Continuă să citești Prin munții patriei
Încă o gardă stă să înceapă și pare că va fi una încărcată după numărul pacienților de la ușă. Unii sunt bătrâni, a apucat să îi vadă în trecere când a venit în triaj, alții sunt tineri, probabil că vor vocifera din nou pentru că se grăbesc. Și mai sunt și reglementările astea noi care … Continuă să citești Unde s-a rătăcit lumina ?
Pentru că sunteți comunitatea care a crescut frumos în ultimii ani, și pentru că apreciez acest lucru, vreau să vă anunț un demers pe care l-am inițiat pe pagina de Facebook Sănătatea ta. CONCURS Pentru că rezultatele pe care le-am obținut cu Vitamina B Plus de la Nutrilite vreau să le aveți și voi, vă pun la … Continuă să citești Participi ?
Sunt unele cărți pe care cu toții ar trebui să le citim, nu pentru că ne cere școala, ci pentru că așa vom ști. Poate unii dintre voi o să se încrunte la citirea acestei propoziții sau poate o să zică că e prea vag. Și este în regulă. A ști poate însemna a ști … Continuă să citești Mesaj din timp, de la străbunicii noștri…
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.